Węże Metalowe

Elastyczne wielokątne węże metalowe wykonane z profilowanej stali ocynkowanej z uszczelnieniem lub bez o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i termicznej, zgodne z wymogami dyrektywy ATEX, przeznaczone do odciągu gorącego powietrza i gazów oraz transportu sypkich materiałów ściernych lub jako węże osłonowe.

Węże Metalowe

Oferowane typy węży metalowych

NazwaMateriał ściankiUszczelnienie profiluElastycznośćOdporność
termiczna
[°C]
Średnice
[mm]
Wąż metalowy typ Astal ocynkowanabrak
do +50018÷337
Wąż metalowy typ Bstal ocynkowanażyłka silikonowa
do +30018÷337
Wąż metalowy typ B1stal ocynkowanawłókno szklane
do +50018÷337
Wąż metalowy typ Cstal nierdzewnabrak
do +65050÷337
Wąż metalowy typ Dstal nierdzewnażyłka silikonowa
do +30050÷337
Wąż metalowy typ D1stal nierdzewnawłókno szklane
do +65050÷337

Tolerancja dla wszystkich parametrów wynosi 5%. Tolerancja dla średnic wynosi maks. 2%. Wszystkie parametry mają zastosowanie dla temperatury pokojowej. W celu odprowadzenia ładunków elektrostatycznych należy uziemić spiralę.
Istnieje możliwość wykonania węża o średnicy innej niż oferowane na specjalne zamówienie. Długości handlowe węży mierzone są w maksymalnie rozciągniętym stanie.

Uwaga! Węże metalowe ze względu na swoją konstrukcję nie zapewniają 100% szczelności. W przypadku stosowania węży metalowych do odciągu spalin i gazów zaleca się użycie przynajmniej dwukrotnie większej średnicy niż średnica króćca bądź rury wydechowej, ponadto zaleca się stosowanie wentylatora odciągowego. Do odciągu spalin i gazów polecamy węże metalowe typu B, B1, D, D1.